Kartkówka · klasa 6

Zadania z równaniami – zadanie 4 z rozwiązaniem

3 bułki po 0,80 zł i 2 jogurty kosztowały razem 6,20 zł. Ile kosztował jeden jogurt ( x )? równanie: … rozwiązanie: …

2pkt · kartkówka
Rozwiązanie zadania 4, kartkówka „Zadania z równaniami”, klasa 6: 3 bułki po 0,80 zł i 2 jogurty kosztowały razem 6,20 zł. Ile kosztował jeden jogurt ( x )?… Odpowiedź: x = 1,90 — jogurt kosztował 1,90 zł
Zadania z równaniami (kartkówka, klasa 6) — zadanie 4: rozwiązanie krok po kroku z odpowiedzią.

Treść zadania 4 i rozwiązanie krok po kroku

Zadania z równaniami

Zadanie 4

klasa 6kartkówka2 pkt
3 bułki po 0,80 zł i 2 jogurty kosztowały razem 6,20 zł. Ile kosztował jeden jogurt ()?
równanie: …rozwiązanie: …
Rozwiązanie krok po kroku
  1. — cena jogurtu (zł).
  2. Sprawdzenie: zł.
  3. Odpowiedź: jogurt kosztował 1,90 zł.
Odpowiedź

— jogurt kosztował 1,90 zł

Punktacja
  • 1 pkt — poprawne równanie z niewiadomą (także równoważny zapis)
  • 1 pkt — poprawne rozwiązanie równania i odpowiedź

Sklep Nie każ mu liczyć!

Ćwicz dalej: Zadania z równaniami — kolejne grupy z kluczem

Grupa A jest za darmo. Grupy B–E mają te same typy zadań, inne liczby i pełny klucz — do druku od razu po zakupie.

Mateusz Będkowski — nauczyciel matematyki, autor serwisu Nie każ mu liczyć

Mateusz Będkowski

nauczyciel matematyki i pedagog

Uczę matematyki od 13 lat, w tym 7 lat w szkole. Magister pedagogiki ze specjalnością terapia pedagogiczna, po studiach podyplomowych z matematyki. Wszystkie materiały na tej stronie przygotowuję sam. Poznaj moje podejście →

Ostatnia aktualizacja: 2026-10-15