Kartkówka · klasa 6

Rachunki pamięciowe – zadanie 5 z rozwiązaniem

Kilogram sera kosztuje 36 zł. Ile zapłacimy za 0,45 kg tego sera? Działanie i wynik: …

2pkt · kartkówka

Rachunki pamięciowe

Zadanie 5

klasa 6kartkówka2 pkt
Kilogram sera kosztuje 36 zł. Ile zapłacimy za 0,45 kg tego sera?
Działanie i wynik: …
Odpowiedź
(zł). Zapłacimy 16,20 zł.
Rozwiązanie krok po kroku
Cenę za kilogram mnożymy przez masę: . W pamięci: , , (zł).
Punktacja
  • 1 pkt — poprawne działanie
  • 1 pkt — poprawny wynik 16,20 zł (także 16,2 zł)
Rozwiązanie zadania 5 — Rachunki pamięciowe (klasa 6): Kilogram sera kosztuje 36 zł. Ile zapłacimy za 0,45 kg tego sera? Działanie i wynik: …
Rozwiązanie w obrazku: treść, odpowiedź i obliczenia krok po kroku.

Sklep Nie każ mu liczyć!

Ćwicz dalej: Rachunki pamięciowe — kolejne grupy z kluczem

Grupa A jest za darmo. Grupy B–E mają te same typy zadań, inne liczby i pełny klucz — do druku od razu po zakupie.

Mateusz Będkowski — nauczyciel matematyki, autor serwisu Nie każ mu liczyć

Mateusz Będkowski

nauczyciel matematyki i pedagog

Uczę matematyki od 13 lat, w tym 7 lat w szkole. Magister pedagogiki ze specjalnością terapia pedagogiczna, po studiach podyplomowych z matematyki. Wszystkie materiały na tej stronie przygotowuję sam. Poznaj moje podejście →

Ostatnia aktualizacja: 2026-10-15