Kartkówka · klasa 5

Mnożenie ułamków dziesiętnych – zadanie 5 z rozwiązaniem

Metr materiału kosztuje 24,50 zł. Ile kosztuje 1,2 m tego materiału? Działanie i wynik: …

2pkt · kartkówka

Mnożenie ułamków dziesiętnych

Zadanie 5

klasa 5kartkówka2 pkt
Metr materiału kosztuje 24,50 zł. Ile kosztuje 1,2 m tego materiału?
Działanie i wynik: …
Odpowiedź
zł
Rozwiązanie krok po kroku
: , po przecinku 2 cyfry → (zł).
Szacowanie: trochę więcej niż 24,50 zł — wynik 29,40 zł jest rozsądny.
Punktacja
  • 1 pkt — działanie
  • 1 pkt — wynik 29,4 zł
Rozwiązanie zadania 5 — Mnożenie ułamków dziesiętnych (klasa 5): Metr materiału kosztuje 24,50 zł. Ile kosztuje 1,2 m tego materiału? Działanie i wynik: …
Rozwiązanie w obrazku: treść, odpowiedź i obliczenia krok po kroku.

Sklep Nie każ mu liczyć!

Ćwicz dalej: Mnożenie ułamków dziesiętnych — kolejne grupy z kluczem

Grupa A jest za darmo. Grupy B–E mają te same typy zadań, inne liczby i pełny klucz — do druku od razu po zakupie.

Mateusz Będkowski — nauczyciel matematyki, autor serwisu Nie każ mu liczyć

Mateusz Będkowski

nauczyciel matematyki i pedagog

Uczę matematyki od 13 lat, w tym 7 lat w szkole. Magister pedagogiki ze specjalnością terapia pedagogiczna, po studiach podyplomowych z matematyki. Wszystkie materiały na tej stronie przygotowuję sam. Poznaj moje podejście →

Ostatnia aktualizacja: 2026-10-15