Czas, pieniądze, miary
Zadanie 10
Rozwiązanie krok po kroku
- a) Pomidory: zł 40 gr = 12 zł 80 gr.
- Ser: 25 dag to ćwierć kilograma, więc 28 zł : 4 = 7 zł.
- Razem: 12 zł 80 gr + 7 zł = 19 zł 80 gr.
- b) 50 zł − 19 zł 80 gr = 30 zł 20 gr.
Odpowiedź
a) 19 zł 80 gr; b) 30 zł 20 gr
Punktacja
- 1 pkt — a) koszt pomidorów (12 zł 80 gr) i sera (7 zł)
- 1 pkt — a) razem 19 zł 80 gr
- 1 pkt — b) 30 zł 20 gr (także poprawna reszta obliczona od błędnego wyniku z a)


